Užsakymai iš Jūsų šalies negalimi. Undefined

Biohumuso nauda

Paskelbė: administratorė BITĖ Tema: Naujienos Laikas: Antradienis, vasario 7, 2017 Komentarai: 0 Peržiūros: 1184

Natūralioje gamtoje nėra švaistymo, niekas nedingsta, viskas panaudojama pakartotinai, ir paprastai yra perdirbama į kažką kitą, turinčio kitą vertę ir užtikrinančio gyvybės tęstinumą. Vilniaus raj. įsikūrusi įmonė „Sliekuva“ natūraliu būdu gamina biohumusą.

Biohumusas (dar vadinamas vermikompostas) – sliekų perdirbtas organinės medžiagos junginys. Biohumusas - 100 proc. natūrali, organinė dirvožemio gerinimo priemonė.

Sliekuva kaip pradinę žaliavą biohumuso gamybai naudoja galvijų kraikinį mėšlą ir šiaudus. Savo gamybos procese Sliekuva nenaudoja pramoninių organinių atliekų ar rūšiuotų virtuvės atliekų.

Biohumuso gamyba, pasitelkus biologijos, chemijos ir mikrobiologijos žinias, apima tris etapus.

Pirmas etapas – pradinės žaliavos kompostavimas (fermentacija). Kompostavimo metu dėl anareobinių bakterijų veiklos, kaupo viduje temperatūra būna tarp +40 ir +70C, kas sąlygoja ne tik oksidacijos procesą, bet ir patogeninių organizmų, grybų, pikžolių sėklų bei parazitų žūtį. Vėliau, kaupe temperatūrai nukritus, vyksta organinių medžiagų skaidymasis į patvarias medžiagas, sudarančias humusą. Viso kompostavimo proceso metu (nuo 4-6 mėn.) kaupas yra maišomas ir laistomas, kad, patekus deguoniui ir vandeniui, efektyviau vyktų biologiniai procesai. Kompostavimosi procesas laikomas baigtas kai kaupo vidinė temperatūra susilygina su aplinka ir komposto struktūra tampa vienalytė, minkšta.

Antras etapas – tai komposto dėjimas sliekams, kai savo darbą atlieka sliekai. Organinės medžiagos pilnai perdirbamos  sliekų skrandyje, skyla iki amino rugščių, praturtinamos sliekų žarnyno mikroflora, fermentais, vitaminais ir kitomis biologiškai aktyviomis medžiagomis. Sliekai komposte esamas maistingas medžiagas, suskaido į organinius junginius kurie lengviau bei didesne apimtimi augalų pasisavinami. Antras biohumuso gamybos proceso etapas apima 7-8 mėn. laikotarpį.

Trečias etapas - biohumusas brandinamas, džiovinamas, sijojamas. Šis etapas trunka iki 6 mėn.

Sliekuva

Tai kodėl biohumusas, o ne cheminės trąšos?

- Didžiausia problema tręšiant – užtikrinti, kad augalai mineralines medžiagas, reikalingus elementus maksimaliai pasisavintų. Biohumuse augalams reikalingi elementai yra organiniuose junginiuose, todėl lengvai įsisavinami. Kai tuo tarpu - kaip pavyzdys – mineralinis azotas, tręšiant cheminėmis trąšomis, pasisavinamas vos 50%. Likęs nepasisavintas kiekis teršia gruntinius vandenis, neigiamai veikia dirvožemio mikroflorą.

- Biohumuse gausu ne tik pagrindinių maistinių medžiagų, azoto, fosforo ir kalio, bet yra ir didžiulė dirvožemio mikrobų ir mikroorganizmų biologinė įvairovė, kuri telkia maistines medžiagas aplink augalo šaknis, be kurių pagalbos, šios medžiagos negalėtų būti įsisavintos augalo. Mikrobai taip pat padeda augalams kovoti su ligomis ir sustiprina augalo imuninę sistemą. Be to, biohumuse yra daug mikroelementų, huminių ir fulvorūgščių, fitohormonų, fermentų, amino rūgščių skatinančių augimą ir stimuliuojančių augalo imuninę sistemą, dirvožemio agregantų, kurie veikiami veikliųjų mikroorganizmų, padeda išsaugoti vandenį ir išlaikyti pakankamai oro dirvoje.

- Biohumuso rūgštingumas yra artimas neutraliam –pH 6,5-7,5. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad daržovės, bei daugelis kitų augalų, geriausiai auga kai dirvožemio rūgštingumas pH 6-7, o biohumusas ir sąlygoja tokią aplinką.

- Sistemingai naudojant biohumusą, galima tikėtis nuo15 % iki 75 % didesnio derliaus. Sveikų dekoratyvinių augalų.

- Biohumusas neturi nemalonaus kvapo ir yra malonios struktūros.

Rekomenduojamos biohumuso naudojimo normos:

Sėklų sėjimas ir daigų auginimas

Žemės paruošimas.
Sumaišykite 1 dalį biohumuso su 3 dalimis durpių substrato arba žeme.

Salotos, krapai, petražolės, morkos, svogūnai, burokėliai

Sodinimas arba sėja.
Paviršių padengkiti 5l/m2 biohumuso, žemė sumaišykite ir palieti.

Agurkai, paprika, kopūstai, brokoliai, kalafiorai, moliūgai.

Daigų sodinimas į gruntą. Į duobutę įberkite 250 ml biohumuso, sumaišykite su žeme ir palaistykite.

Pomidorai

Sodinukų sodinimas į gruntą.
Į duobutę įberkite 500 ml biohumuso, sumaišykite su žeme ir palaistykite.

Braškės ir kiti uogienojai

Sodinukų sodinimas į gruntą.
Į duobutę įberkite 300 ml kiekvienam augalui į duobutę, sumaišykite su žeme ir palaistykite.

Bulvės

Sodinimas.
100 ml biohumuso, įberkite prieš sodinimą, kiekvienai sėklai.

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

Sodinimas.
Į kiekvieną duobę įberkite 2-4 l biohumuso, sumaišykite su žeme, įsodinkite ir palaistykite.

Dekoratyviniai medžiai, krūmai

Sodinimas.
Į kiekvieną duobę įberkite 1,5-2,5 l biohumuso, sumaišykite su žeme, įsodinkite augalą, palaistykite.

Gėlėms ir dekoratyviniams augalams tręšti

Tręšimas.
Biohumusą paberkite apie augalą (20-30 ml), įterpkite į dirvą kartą per du mėnesius.

Biohumuso “arbata”

Tręšimas.
1 l biohumuso įdėkite į natūralios medžiagos maišelį, maišelį įdėkite į indą/kibirą ir įpilkite 10 l kambario temperatūros vandens, įpilkite 50 g sirupo. Paruoštą užpylą intensyviai maišant arba aeruojant oro pompa laikykite 2 paras. Gauta biohumuso „arbata“ purkškite augalų lapus ir laistykite dirvą.

 

SLIEKUVAMB Sliekuva

tel. +370 615 55272
el. pašto adresas info@sliekuva.lt
gamybos adresas Kyviškės, Vilniaus raj.

 

 

Komentarai

Palikite savo komentarą